NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

25.10.2016, godz. 00:00

Bronks, NY
Szukają bandziora na wózku inwalidzkim
Policja szuka dwóch mężczyzn w związku ze śmiertelną strzelaniną na Bronksie. Siedzący w wózku inwalidzkim mężczyzna zabił
28-letniego Kevina Thomasa strzelając do niego kilkakrotnie w niedzielę w okolicach Mott Haven Houses przy 143rd Street, niedaleko Willis Avenue. Poszukiwany jest też mężczyzna, który popychał wózek. Strzelanina – jak podaje policja – miała związek z porachunkami narkotykowymi.

Ozone Park, NY
Tragedia w drodze do szkoły
Jedna dziewczynka nie żyje a druga trafiła do szpitala po tym jak zostały potrącone przez samochód w Ozone Park na Queensie. Do tragedii doszło w poniedziałek przed siódmą rano na Cross Bay Boulevard niedaleko 149th Avenue. Trzynastolatki przechodziły przez ulicę – albo w drodze do szkoły lub z bądź do School Bus – kiedy zostały uderzone przez auto. Pop przewiezieniu do szpitala jedna z nich zmarła. Kierowca pozostał na miejscu. Okoliczności wypadku są badane.

Los Angeles, CA
Zmarł bojownik przeciw wojnom
W wieku 76 lat w Kalifornii zmarł Tom Hayden. Wieloletni działacz społeczny, aktywista amerykańskiej lewicy i polityk, a prywatnie przez blisko 20 lat mąż aktorki Jane Fondy, odszedł po długiej chorobie – podał „Los Angeles Times”. Jeszcze jako student uniwersytetu stanowego Michigan Hayden był jednym z założycieli organizacji Studenci na rzecz Demokratycznego Społeczeństwa (Students for a Democratic Society, SDS), która stanęła u źródła ruchów praw obywatelskich i antywojennych w latach 60. Wsławił się m.in. studencką wyprawą na amerykańskie Południe, gdzie działał na rzecz rejestrowania się wyborców do udziału w wyborach, tam też został pobity i aresztowany za udział w protestach przeciw segregacji rasowej. Najlepiej znany stał się jako jeden z ośmiu aktywistów, którym wytoczono proces pod zarzutem spiskowania i podżegania do przemocy za protest podczas burzliwej krajowej konwencji Partii Demokratycznej w Chicago w 1968 roku. Ostatecznie został oczyszczony z zarzutów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: