NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

22.10.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Gwałt w samochodzie
Myślała, że wsiada do Lyfta a dosiadła się do gwałciciela. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie gwałtu do jakiego doszło w samochodzie na Chelsea. Jak podaje policja, 22-letnia ofiara wezwała Lyfta – czyli smartfonowy serwis taksówkowy. Po minucie podjechało SUV a kierowca powiedział, że jest na jej zamówienie. Niestety. Kiedy byli w okolicy East 26th Street, pomiędzy Second a Third Ave. kierowca zatrzymał się ,rzucił na kobietę, zgwałcił a następnie wypchnął z samochodu i odjechał.

Bronks, NY
Notoryczny nożownik
NYPD aresztowało 31-letniego Michaela Halla, który rzucił się zupełnie bez powodu w czwartek w nocy z nożem 38-letniego mężczyznę. Atak miał miejsce przed sklepem na  Melrose Avenue i East 161st Street. Co ciekawe policja zatrzymała Halla dwa dni temu za podobny wybryk i jakby tego było mało był on już aresztowany dziewiętnaście razy.

Nowy Jork, NY
Kup bilet na święta
Nadchodzący sezon świąteczny to okres wzmożonego podróżowania. Eksperci podpowiadają, w jaki sposób podróżować najtaniej.  W tej chwili za przelot w obie strony w okresie Thanksgiving i świąt Bożego Narodzenia na terenie Stanów Zjednoczonych płacimy średnio 323 dolary. Po 31 października cena będzie rosła o około półtora dolara dziennie, natomiast na sześć dni przed Dniem Dziękczynienia wzrost wyniesie już 6 dolarów dziennie. Specjaliści zwracają uwagę, że najtańszym dniem na przelot jest samo Thanksgiving. Płacąc mniej ryzykujemy jednak, że jeśli pojawią sie opóźnienia – na przykład ze względu na pogodę – możemy nie dotrzeć na świąteczny obiad. Podobna sytuacja ma miejsce w grudniu. Najtańsze loty to podróże w Wigilię i Boże Narodzenie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: