NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

19.10.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Piękne lato tej jesieni
Chociaż kalendarz pokazuje jesień, to termometr zdecydowanie lato. od poniedziałku do – co najmniej środy – na niebie mamy piękne słońce a termometry wskazują około 80 F. To o co najmniej 20 F więcej aniżeli normalnie o tej porze roku. Nic więc dziwnego, że nowojorczycy wyszli do parków by cieszyć się pogodą. Według AccuWeater ochłodzenia możemy się spodziewać w okolicach weekendu.

Nowy Jork, NY
Rekordowa liczba internetowych
rejestracji wyborczych
Nowojorczycy chcą głosować. Liczby mówią same za siebie. Jak wynika z danych Board of Election: tylko od 1 października do ostatniego piątku, czyli dnia kiedy upływał termin zarejestrowania się do wyborów, aż 214 tysięcy nowojorczyków dokonało rejestracji przez internet.  To rekord. W poprzednim miesiącu formalności za pośrednictwem internetu dokanało 140 tysięcy nowojorczyków.

Nowy Jork, NY
Problematyczne... klauny
Target wycofuje ze sprzedaży maski klaunów. Nie będą one dostępne tak w sklepach jak na stronie internetowej – ogłosiła sieć sklepów Target. Decyzja została podjęta w związku z powtarzającymi się w całym kraju incydentami z udziałem podejrzanych osobników w masce klauna grożących dzieciom w okolicach szkół i na ulicach. Niektóre szkoły w kraju zabroniły przebierania się za klauny nawet w Halloween, a sieć restauracji McDonald’s ogłosiła, że tymczasowo nie będzie promować swej oficjalnej maskotki, klauna Ronalda McDonalda, do czasu, aż klaunowa histeria się skończy. Przypadki z udziałem podejrzanych klaunów odnotowano również w rejonie Chicago.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: