NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

18.10.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Kobieta aresztowana za atak na gliniarza
Policja aresztowała 24-letnią Tiarę Ferebee z Riverhead, na Long Island w związku z postrzeleniem z BBGuna policjanta na Queensie.Do ataku doszło w zeszłym tygodniu. Jadący nieoznakowanym samochodem detektyw Adam Jangel został trafiony w czoło. Na szczęście przeżył. Poszukiwanym napastnikiem okazała się kobieta. Usłyszała zarzut próby zabójstwa.

Manhattan, NY
Protesty przeciwko Trumpowi
Setki kobiet wspieranych przez lokalnych polityków protestowało w poniedziałek przed Trump Tower na Manhattanie. W ten sposób chciano zaprotestować przeciwko obraźliwemu traktowaniu kobiet. Zarzuty o niewłaściwe dotykanie i traktowanie z poniżeniem pojawiły się w zeszłym tygodniu. Kolejne domniemane ofiary pojawiły się w weekend. Trump od początku odpiera zarzuty jak atak poniżej pasa i kompletnie wyssane z palca.

Waszyngton, DC
Rosyjscy hakerzy działają
Republikański kandydat na wiceprezydenta USA Mike Pence przyznał, że istnieją dowody, iż Rosja usiłuje wpłynąć na wynik wyborów w USA, gdyż ujawnia informacje pochodzące z włamań swoich hakerów do rządowych amerykańskich systemów komputerowych. „Myślę, że jest coraz więcej dowodów, które obciążają Rosję i powinno się z tego wyciągnąć poważne konsekwencje” – powiedział Pence w wywiadzie dla telewizji NBC. Podobną opinię wyraził w rozmowie z telewizją Fox. W wywiadzie dla NBC Pence oświadczył, że on i Trump „absolutnie” uznają wyniki wyborów, chociaż kandydat GOP do Białego Domu skarżył się, że wybory są „ustawione” na jego niekorzyść i na wiecach wzywał swoich zwolenników, żeby kontrolowali przebieg głosowania w lokalach wyborczych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: