NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

17.10.2016, godz. 00:00

Queens, NY
Kobieta zaatakowana w metrze
Kolejny niebezpieczny incydent w metrze. Kobieta została zaatakowana przez uzbrojonego mężczyznę w metrze linii E. Do ataku doszło pomiędzy stacjami  Broadway i Roosevelt Avenue na Queensie. jak podaje policja, najpierw między 33-latką a napastnikiem doszło do wymiany zdań, potem mężczyzna zaczął grozić kobiecie, że ją uderzy a po chwili wyciągnął broń i zaczął jej grozić. 33-latka uciekła jak tylko pociąg zatrzymał się i powiadomiła o zajściu policję.

Nowy Jork, NY
Pożegnano prokuratora
Setki ludzi – rodzina, przyjaciele i nowojorscy politycy – pożegnali w weekend zmarłego nagle prokuratora Brooklynu Ken Thompson. Podczas uroczystości wspominano Thompsona jako świetnego urzędnika stojącego na straży sprawiedliwości oraz jako wspaniałego człowieka. Jak na razie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce.

Nowy Jork, NY
Różowy bieg na walę z rakiem
Tysiące osób – głównie kobiet – wzięło udział w dorocznym biegu na rzecz walki z rakiem: Avon Walk to End Breast Cancer. Jak co roku większość uczestników pobiega w różowych kostiumach, będących symbolem akcji. Uczestnicy pokonali w sumie 40 mil.  Zebrane podczas biegu pieniądze zostały przekazane na Avon Foundation for Women.  Od 2003 roku – czyli pierwszego biegu – zebrano w ten sposób  blisko 550 milionów dolarów. 

Waszyngton, DC
Hillary przed Trumpem o 7 punktów
Hillary Clinton ma 7 punktów procentowych przewagi nad Donaldem Trumpem, który odpiera zarzuty kobiet o napastowanie seksualne – wynika z sondażu Reuters/Ipsos. Demokratka ma poparcie 44 proc. ankietowanych, którzy deklarują zamiar głosowania; jej konkurent dostał 37 proc. To kolejny sondaż krajowy, przeprowadzony już po emisji nagrania wideo z seksistowskimi wypowiedziami Trumpa z 2005 roku, który wskazuje na Clinton jako faworytkę w wyborach 8 listopada. Wyjątek stanowił sondaż instytutu Rasmussena opublikowany w czwartek, który dawał Trumowi 2 punkty poparcia nad Clinton, natomiast w sondaż Los Angeles Times/USC Tracking wskazywał na remis. Portal RealClearPoliticks, który sumuje większość najważniejszych sondaży pokazuje jednak, że Clinton prowadzi ze swym konkurentem średnio o 7 punktów procentowych. Była pierwsza dama ma obecnie przewagę nad z Trumpem także w większości sondaży dotyczących tzw. stanów wahadłowych, gdzie rozegra się kluczowa walka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: