NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

15.10.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Krwawy atak w metrze A
Krwawa jazda w metrze linii A. Kłótnia między dwoma mężczyznami zakończyła się bardzo krwawo, po tym jak jeden z nich dźgnął 42-letnią ofiarę kilkakrotnie nożem.  Zajście miało miejsce w pociągu jadącym na północ, na wysokości  34th Street i Eighth Avenue. Powód awantury nie jest znany. Sprawca zbiegł. Ranny trafił do szpitala.

Manhattan, NY
Zarzuty o Hate Crime
Policja aresztowała właśnie i oskarżyła 26-letniego Jerry'ego Bercy z Brooklynu o napaść na tle rasowym w Chelsea. Zatrzymany, będący Afroamerykaninem, grozi, ubliżał a następnie zaatakował nożem białego mężczyznę w sklepie przy Ninth Avenue i 25th Street na Manhattanie pod koniec września. 

Waszyngton, DC
Skradzione maile Hillary
Zdaniem szefa sztabu kampanii Hillary Clinton, Johna Podesty, za kradzieżą tysięcy jego maili, publikowanych od kilku dni przez WikiLeaks, stoi Rosja, która chce w ten sposób wpłynąć na wynik wyborów. Sprawę bada FBI. – Jestem w polityce od prawie pięciu dekad, ale po raz pierwszy biorę udział w kampanii, w którą wplątane są rosyjskie agencje wywiadu – powiedział Podesta we wtorek. Jak dodał, „wydaje się, że robią one wszystko, co mogą, w imieniu naszego przeciwnika” – sugerując w ten sposób, że hakerzy z Rosji mogli działać w zmowie ze sztabem republikańskiego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa, by pomóc mu wygrać wybory. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele służb USA mówili o możliwych powiązaniach między osobami pracującymi dla rosyjskich służb wywiadowczych a Julianem Assange’em, założycielem portalu WikiLeaks, który opublikował wykradzione maile, ale jak dotąd nie zostało to potwierdzone.

Manhattan, NY
Zatrzymano zboczeńca z Central Park
Zdaje się, że zwiększenie patroli w miejskich parkach przynosi skutki. Policja aresztowała 26-letniego Foresta Richardsona w związku z próbą gwałtu w Central Park. Zatrzymany mieszkaniec Bronksu, wyskoczył z krzaków, rzucił się na biegającą w parku 28-latkę, powalił ją i próbował zgwałcić. Kiedy ta zaczęła walczyć i wzywać pomoc, zbiegł kradnąc jej telefon.

Barnegat, NJ
Wybuch kubła ze śmieciami
Wybuch w New Jersey! Policja prowadzi dochodzenie w sprawie eksplozji ładunku umieszczonego w kuble na śmieci przed jednym z domów w Barnegat, w New Jersey. Nikt nie został ranny. Na razie nie podano co dokładnie wybuchło i kto za tym stoi. Dochodzenie w sprawie trwa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: