NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

13.10.2016, godz. 00:00

Brooklyn, NY
Nowa atrakcja w ogrodzie botanicznym
Mieszkańcy Nowego Jorku i turyści mogą podziwiać – oczami i... nosem – nową ekspozycję.  W New York Botanical Garden można oglądać cudowną ekspozycję kwiatów w japońskim ogrodzie. „Głównym bohaterem” są złocienie (Chrysanthemum) – rodzaj roślin należący do rodziny astrowatych. Należy do niego 37 gatunków pochodzących głównie z Azji Wschodniej.  Poza kwiatami można także oglądać wspaniałe, jesienne bonsai. Więcej o wystawie na stronie: www.nybg.org.

Manhattan, NY
Cieknący problem na Chelsea
Setki mieszkańców Chelsea miało w środę problem z dostępem do bieżącej wody.  Wszystko przez pęknięcie głównego wodociągu, który spowodował wylanie się wody na ulice dzielnicy – na odcinku od West 28th i 29th Street pomiędzy Eighth a Ninth Ave. Jak na razie nie wiadomo co spowodowało awarię.

Waszyngton, DC
Obama kontra hakerzy
Prezydent Barack Obama rozważy różnego rodzaju odpowiedzi na hakerskie ataki Rosji na organizacje polityczne, przy czym możliwe, że żadne z podjętych działań nie zostanie ogłoszone publicznie – powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest. W ubiegłym tygodniu amerykański wywiad zaalarmował, że Rosja próbuje „ingerować w proces wyborczy w USA” poprzez ataki hakerskie na organizacje polityczne i konkretne osoby. Wskazano, że te cyberataki miały wpłynąć na przebieg kampanii przed wyborami prezydenckimi. Kreml uznał te oskarżenia za „niedorzeczność”. We wspólnym komunikacie resort bezpieczeństwa wewnętrznego i kierownictwa agencji wywiadu USA, w którym sformułowano zarzuty wobec Rosji, podkreślono, że „te wszystkie kradzieże i akty piractwa mają na celu zakłócenie amerykańskiego procesu wyborczego”.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: