NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

12.10.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Przetestowali nową linię metra
Na niecałe trzy miesiące przed otwarciem Metropolitarne Zakłady Komunikacyjne (MTA) przetestowały Second Avenue Subway Line. „Próbna jazda” odbyła się na odcinku od 63rd do 96th Street. Nowa linia metra ma zostać otwarta 31 grudnia.

Brooklyn, NY
Ranny rowerzysta
35-letni rowerzysta trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami po tym jak został uderzony przez ciężarówkę w centrum Brooklynu. Do wypadku doszło we wtorek rano w okolicach  Jay Street. Jak na razie nie wiadomo jak doszło do zderzenia i z czyjej winy.

Waszyngton, DC
Obama zarządził tan wyjątkowy w Karolinie Północnej
Prezydent Barack Obama ogłosił stan wyjątkowy w Karolinie Północnej ze względu na zniszczenia, do których doprowadził tam huragan Matthew.  W Stanach Zjednoczonych huragan Matthew spowodował śmierć co najmniej 23 osób, z czego 11 zginęło w samej Karolinie Północnej. Stan wyjątkowy ogłoszono wcześniej m.in. na Florydzie, w Georgii oraz w Karolinie Południowej. Dzięki tej decyzji władze tych stanów będą mogły korzystać ze środków federalnych na walkę z żywiołem. Matthew to najpotężniejszy huragan w regionie od 2007 roku, gdy na wybrzeżu szalał Felix. Szczególnie dramatyczna sytuacja występuje na Haiti, gdzie w wyniku żywiołu śmierć poniosło już ok. 1000 osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: