NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

11.10.2016, godz. 00:00

Mają bandziora, który okradł niewidomą
Policja aresztowała 47-letniego Raymonda Riverę, który włamał się do mieszkania niewidomej 59-letniej Eveliny Calcano i – po tym, jak nie udało mu się znaleźć żadnej gotówki – zerwał jej z szyi złoty łańcuszek. Według śledczych Rivera śledził Calcano  do jej apartamentu i widząc, że mieszka sama wtargnął do mieszkania tuż za nią. Perfidny złodziej usłyszał już zarzuty.

Nowy Jork, NY
Niebezpieczny lunch
Kraft Heinz Company, producent popularnych przekąsek na lunch wycofuje z rynku ponad tysiąc funtów swoich produktów. Powód? Reakcje alergiczne i brak szczegółowych informacji na temat składu. Wycofane produkty to gotowe do jedzenia „Lunchables Ham and American Cracker Stackers”, w których znajduje się soja i inne uczulające składniki.

Nowy Jork, NY
Parada na cześć Kolumba
W poniedziałek Amerykanie  obchodzą Columbus Day (Dzień Kolumba) – święto upamiętniające odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Jest to uroczystość, którą szczególnie celebruje włoska społeczność mieszkająca w USA. Bardzo donośnie obchodzi się ten dzień w Little Italy na Dolnym Manhattanie, a Piątą Aleją,  jak co roku, przemaszerowała parada od 44 St. do 72 St.  Columbus Day nie jest świętem uznanym przez wszystkie stany. Południowa Dakota, Nevada i Hawaje to miejsca, gdzie obywatele nie praktykują corocznych obchodów w drugi poniedziałek października. Tam zaś, gdzie święto obowiązuje, urzędy oraz szkoły są tego dnia zamknięte. Po raz pierwszy oficjalne obchody Dnia Kolumba zorganizowano w Nowym Jorku w 1792 r. dla uczczenia trzechsetnej rocznicy odkrycia Ameryki. Do stałego kalendarza święto wprowadzono dopiero w roku 1920.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: