NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

08.10.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Ratownicy EMS powalili nożownika
Zazwyczaj słyszy się o policjantach albo strażakach dzielnie walczących o bezpieczeństwo innych i powstrzymujących przestępców. Tym razem w rolę bohaterów wcielili się ratownicy medyczni EMS. Ryan Gref i Bruce Fonseca, ze Station Four na Lower Manhattan interweniowali w akcji medycznej przy East 14th Street  kiedy natknęli się na mężczyznę machającego nożem i próbującego zaatakować człowieka. Jak się okazało, był to były pracownik, który chciał się zemścić na szefie. Ratownicy wezwali policje ale nie czekając na nią powalili uzbrojonego napastnika.

Greenwich Village, NY
Atak na geja
Policja poszukuje mężczyzny, który zaatakował mężczyznę West 4th Street niedaleko Jones Street tylko dlatego, że był homoseksualistą. Najpierw go popchnął, potem uderzył a następnie zwyzywał do gejów w bardzo obraźliwy sposób. Po tym zbiegł. NYPD go poszukuje i traktuje sprawę jako hate crime.

Waszyngton, DC
Obserwatorzy na amerykańskich wyborach
Więcej niż poprzednio zagranicznych obserwatorów wybiera się w tym roku na listopadowe wybory prezydenckie w USA, gdyż przewiduje się możliwość konfliktów w czasie głosowania i sporów o jego wynik, m.in. w związku z kandydaturą Donalda Trumpa. Jak podał „Washington Post”, Organizacja ds. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), która wysyła obserwatorów na amerykańskie wybory od 2003 roku, planuje wysłanie tym razem 500 osób w tej misji. W poprzednich wyborach, w 2012 roku, wysłano ich tylko 44.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: