NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

07.10.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Otwarto czytelnię New York Public Library
Po ponad dwuletniej renowacji, ponownie otwarto imponującą czytelnię w głównej siedzibie New York Public Library w samym centrum Manhattanu, przy Bryant Park. Poza Rose Main Reading Room otwarto również Bill Blass Public Catalog Room, gdzie można przeszukiwać wszystkie dostępne katalogi w dziedzinach nas interesujących. Biblioteka, jak każda publiczna w Nowym Jorku jest otwarta dla każdego członka New York Public Library za darmo. 

Nowy Jork, NY
Sprzedawali pizzę, by walczyć z głodem
Nowy Jork jest znany z najlepszych pizzerii. Właściciele poza zaspokojeniem apetytów nowojorczyków postanowili też pomóc potrzebującym. W środę, po raz ósmy z rzędu, zorganizowano Slice Out Hunger. To akcja w czasie której kawałek (slice) pizzy sprzedawany jest za dolara i każdy z nich przekazywany jest organizacjom dokarmiającym ubogich, takim jak np.  City Harvest and Food Bank for New York City
New York City.

Waszyngton, DC
Amerykański urzędnik sprzedał się Rosji?
FBI aresztowała współpracownika Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i próbuje ustalić, czy ukradł on i udostępnił osobom trzecim ściśle tajne kody, stworzone przez NSA do włamywania się do sieci komputerowych obcych rządów – donosi „New York Times”. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież ściśle tajnego kodu źródłowego, opracowanego przez Agencję do hakowania systemów komputerowych państw wrogich wobec USA, takich jak Rosja, Chiny, Iran czy Korea Północna – napisał dziennik, powołując się na kilku przedstawicieli amerykańskich organów ścigania i służb wywiadowczych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: