NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

05.10.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Nowe kabury dla policjantów NYPD
Od przyszłego miesiąca oficerowie z szeregów NYPD otrzymają nowe kabury. Będą one wyposażone w specjalne zabezpieczenie uniemożliwiające osobie drugiej wydobycie pistoletu. Wymiana została zarządzona po tym jako podczas jednej z akcji, przestępca zdołał wyrwać z kabury policjanta NYPD broń i zabił z niej postronnego człowieka.

Paterson, NJ
Eksplozja domów w New Jersey
Najprawdopodobniej z powodu ulatniania się gazu doszło do wybuchu dwóch domów w Paterson, New Jersey. Według ekim ratunkowych i straży budynki przy 16 i 18 Goshen Avenue zostały całkowicie zniszczone. Eksplozja była tak potężna, że w okolicznych domach poleciały szyby. Przyczyny wybuchu są ciągle badane, ale według wstępnych informacji, nikt nie odniósł obrażeń.

Nowy Jork, NY
Trump skończy z cyberatakami
Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta Donald Trump zapowiedział, że wzmocni siły zbrojne USA, kładąc szczególny nacisk na przeciwdziałanie atakom na systemy komputerowe. Obiecał też, że „skończy z poprawnością polityczną” w armii. Dodał, że administracja prezydenta Baracka Obamy „zawiodła na tym polu”, a jedyne doświadczenie Hillary Clinton w kwestii cyberbezpieczeństwa sprowadza się – jak z przekąsem komentował – do korzystania przez nią wbrew przepisom z prywatnego serwera mailowego w Departamencie Stanu. Przypomniał o cyberatakach Rosji i Chin na amerykańskie systemy, szpiegostwo tymi metodami i wykradanie danych osobistych, jak niedawno w wypadku ataku na bank Morgan Chase.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: