NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

01.10.2016, godz. 00:00

Uwaga na wiatry
Władze miasta, z przedstawicielami  nowojorskiego Wydziału Budownictwa na czele, wydały ostrzeżenie dla robotników, ekip budowlanych i wykonawców wszelkich robót, zwłaszcza na wysokościach. Chodzi o niebezpieczne warunki jakie mogą zaistnieć do soboty włącznie w uwagi na spodziewane dość silne wiatry, osiągające ponad 40 mil na godzinę. Szczególnie apeluje się o zabezpieczenie wszelkich dźwigów i innych sprzętów ciężkich z wysięgnikami. Wszystko po to, by uniknąć tragedii jaka miała miejsce w litym na budowie na Dolnym Manhattanie, kiedy nieodpowiednio zabezpieczony dźwig został powalony czyniąc wielkie zniszczenia i zabijając człowieka.

Znów ostrzegają przed wirusem ZIKA
Federalne Centrum Kontroli Chorób (CDC) ostrzegło kobiety w ciąży przed podróżami do 11 krajów Azji Południowo Wschodniej ze względu na ryzyko zarażenia wirusem Zika, który może powodować poważne deformacje u noworodków. Według komunikatu CDC ryzyko takie występuje w Brunei, Birmie, Kambodży, Indonezji, Laosie, Malezji, Malediwach, Filipinach, Tajlandii, Timorze Wschodnim i Wietnamie. Przenoszony głównie przez komary wirus został po raz pierwszy wykryty w ub. roku w Brazylii. Może powodować poważne deformacje u noworodków, w tym tzw. małogłowie (mikrocefalię).

Firma Trumpa naruszyła embargo z Kubą
Firma należąca do Donalda Trumpa (70 l.) prowadziła interesy na Kubie, naruszając obowiązujące do dziś, mimo normalizacji stosunków, amerykańskie embargo na handel z tym komunistycznym krajem – poinformował tygodnik „Newsweek”. Trump Hotels & Casino Resorts, hotelarska firma Trumpa, w 1998 r. wydała co najmniej 68000 dolarów przymierzając się do inwestycji na Kubie. Pieniądze wydała na tej wyspie firma konsultacyjna wynajęta przez przedsiębiorstwo nowojorskiego miliardera.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: