NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

29.09.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Napad na 90-latka
Policja poszukuje kobiety, która dokonała napaści rabunkowej na 90-letnią staruszkę.  Zdarzenie miało miejsce na Fifth Avenue i 12th Street w Greenwich Village. Poszukiwana zaszła poruszającą się na chodziku babcię od tyłu, pchnęła z całej siły powalając na ziemię a następnie ukradła torebkę.

Waszyngton, DC
Hakerzy włamali się na komórki demokratów
Federalne Biuro Śledcze (FBI) jest zdania, że zagraniczni hakerzy zaatakowali niewielką liczbę telefonów komórkowych używanych przez polityków amerykańskiej Partii Demokratycznej – podał Reuters, powołując się na cztery źródła. Dwa podały, że za atak odpowiadają rosyjscy hakerzy – podobnie jak za wcześniejsze ataki na serwery Partii Demokratycznej.


El Cajon, CA
Zabili kolejnego Afroamerykanina
Nieuzbrojony czarnoskóry mężczyzna został we wtorek zastrzelony przez policjanta w El Cajon w południowej Kalifornii. Lokalna policja zaapelowała do mieszkańców o spokój, a media informują o tłumie, który zebrał się w miejscu incydentu. Dwóch funkcjonariuszy zostało wezwanych z powodu mężczyzny, który zachowywał się w dziwny sposób, m.in. chodząc po jezdni. Gdy policjanci poprosili go, aby wyjął ręce z kieszeni, wyciągnął jakiś przedmiot i wycelował nim w policjantów. Wtedy jeden z funkcjonariuszy strzelił, a drugi użył paralizatora. Afroamerykanin zmarł w szpitalu. Szef policji w El Cajon Jeff Davis powiedział na konferencji prasowej, że na miejscu nie znaleziono broni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: