NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

28.09.2016, godz. 00:00

Harlem, NY
Dziecko zakatowane na śmierć?
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci sześcioletniego Zymere Perkinsa. Chłopiec trafił w poniedziałek przed trzecią po południu do szpitala, po tym jak został znaleziony nieprzytomny w mieszkaniu bloku przy 606 West 135th Street, gdzie mieszkał z matką i jej partnerem. Dziecko miało na ciele liczne siniaki oraz obrażenia głowy. Lekarzom nie udało się go uratować.  Dokładną przyczynę zgonu potwierdzi sekcja zwłok. W związku ze sprawą śledczy przesłuchują matkę chłopca i jej partnera.


Queens, NY
Nowy autobus na lotnisko LaGuardia
Stary autobus Q70 dostał „drugie życie”. Od teraz nazywa się LaGuardia Link jeździ po ekspresowej trasie jako Select Bus Service na lotnisko LaGuardia co pozwoli na szybki dojazd pasażerom wybierającym się w podróż z tego portu lotniczego.  Zamiana starego Q70 w szybki autobus to nie ostatnie takie działanie MTA.  Miejski przewoźnik już 7 listopada włączy do Select Bus Service jeżdżący po Manhattanie autobus M23.

Waszyngton, DC
Szef Departamentu Obrony, Ash Carter potwierdził zamiary władz amerykańskich, by zmodernizować arsenał nuklearny i zapowiedział wydanie na jego potrzeby w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie 108 mld dolarów – poinformowała agencja Associated Press. Przemawiając w bazie strategicznych sił powietrznych Minot w Północnej Dakocie, Carter podkreślił, że  „wiarygodność amerykańskiego arsenału jądrowego ma kluczowe znaczenie dla utrzymania potencjału odstraszania. Dodał, że mimo zakończenia zimnej wojny atomowe zagrożenie nie wygasło.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: