NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

18.06.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto: Dreamstime

Manhattan, NY
Okradł „salon paznokcia”
Policja szuka mężczyzny, który okradł salon manicure'u na Manhattanie. Z ustaleń śledczych wynika, że poszukiwany złodziej wszedł do zakładu znajdującego się przy East 4th Street, niedaleko  Lafayette Street i strasząc pracownice, że ma broń i jej użyje, kazał otworzyć kasę. W obawie o życie jedna z manicurzystek spełniła żądanie złodzieja i dała mu całą zawartość kasy, czyli około 700 dolarów. Najprawdopodobniej ten sam mężczyzna dokonał napadu na inny salon w okolicy, na Broadway'u i East 10th Street. Tak skradł $2500.

Williamsburg, NY
Wielka awantura z powodu hoverboard
Chłopak jeżdżący po sklepie na popularnej hoverboard wywołał potężne zamieszanie i awanturę w sklepie na Williamsburgu. Nastolatek wraz z ciotką i jej ojcem przyszedł na zakupy do Central Market przy 54 Division Ave. Mimo że manager prosił go, by nie jeździł po sklepie chłopak go nie posłuchał. W pewnym momencie zrzucił kilka rzeczy znajdujących się na półkach. Wtedy pracownik ponownie go upomniał i zwrócił też uwagę dorosłym. Gdy to nie poskutkowało, złapał chłopaka i pchnął go i kazał całej trójce wyjść ze sklepu. Nastolatek odepchnął pracownika i doszło do szarpaniny, do której włączyła się ciotka i jej ojciec. W pewnym momencie chłopak został odciągnięty i zaczęto go prowadzić w kierunku drzwi. W tym samym czasie dorośli się kłócili z pracownikami sklepu i nagle, manager sklepu chwycił za brzoskwinię i rzucił nią w twarz 24-letniej ciotce nastolatka. Wtedy jej ojciec stanął w jej obronie i zaczął bójkę z pracownikami sklepu.

Waszyngton, DC
Zbyt łatwy dostęp do broni
Po spotkaniu z rodzinami ofiar masakry w Orlando prezydent Barack Obama powiedział, że to amerykańska polityka doprowadziła do sytuacji, w której „terroryści i osoby zaburzone mają łatwy dostęp do potężnej broni”. – Możemy powstrzymać dalsze tragedie. Możemy uratować ludzkie istnienia” – oświadczył Obama. – Ci, którzy tak żarliwie bronią łatwego dostępu do zabójczej broni, powinni się spotkać z bliskimi tych, których zamordowano przy jej użyciu – powiedział prezydent Obama. Przypomniał, że dwa ostatnie ataki uznane za zamachy terrorystyczne były dziełem „domorosłych” ekstremistów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: