NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

17.06.2016, godz. 00:00
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto: Dreamstime

Nowy Jork, NY
Nie będzie strajku pracowników Macy's
Blisko pięć tysięcy osób zatrudnionych w nowojorskich oddziałach domów handlowych Macy's nie porzuci miejsc prac i nie rozpocznie strajku. W ostatniej chwili reprezentujące pracowników związki zawodowe Retail, Wholesale, and Department Store Union i zarząd wynegocjowały porozumienie i przedłużyły kontrakt na kolejne cztery lata. Poza podwyżką zakłada on również lepszy plan ubezpieczenia zdrowotnego.

Waszyngton, DC
Oprocentowanie w bankach bez zmian
Federal Reserve czyli amerykański bank centralny, zdecydował się pozostawić bez zmian główną stopę procentową. Nadal wynosi ona 0,25-0,5 proc. Decyzja o zostala podjęta w na podstawie złych danych z majao bezrobociu w USA, z których wynika, że powstało tylko 38 tys. nowych miejsc pracy.


Nowy Jork, NY
Sanders i Clinton kontra Trump
Bernie Sanders zamierza rozmawiać z Hilary Clinton na temat tego jak pokonać Donalda Trumpa. Po spotkaniu z prezydentem Barackiem Obamą powiedział, że dołoży wszelkich starań, aby nie dopuścić do tego, by miliarder został przywódcą USA. Sanders uważa, że ewentualne dojście Trumpa do władzy byłoby katastrofą. Obama podziękował Berniemu Sandersowi za kampanię. Podkreślił, że senator z Vermont i była sekretarz stanu reprezentują te same wartości. – Sekretarz Clinton i senator Sanders byli rywalami podczas prawyborów. Jednak oboje są patriotami, którzy kochają swój kraj –  podkreślił Barack Obama.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: