NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

10.06.2016, godz. 00:00
Facebook trending news
Facebook trending news foto: SHUTTERSTOCK

Waszyngton, DC
Sanders nie poddaje się
mimo że Hillary Clinton zdobyła już poparcie tylu delegatów, by zapewnić sobie partyjną nominację  do wyścigu o fotel w Białym Domu, Bernie Sanders oświadczył, że nie zamierza rezygnować z walki o nominację Partii Demokratycznej. Prawybory tejże partii w dniu 14 czerwca w DC będą ostatnim głosowaniem w tej kampanii przed listopadowymi wyborami prezydenta USA. Teoretycznie uzyskanie nominacji przez Sandersa jest jeszcze możliwe, jeśli uda mu się przekonać wystarczającą liczbę superdelegatów do głosowania na niego, jednak taki scenariusz jest uważany za bardzo mało prawdopodobny. Oficjalnie kandydaci demokratów otrzymają partyjne nominacje na wybory prezydenckie na konwencji Partii Demokratycznej w dniach 25-28 lipca w Filadelfii.

Bronks, NY
Pobił taksówkarza i odjechał jego taksówką
Policja poszukuje mężczyzny, który nie tylko pobił i okradł taksówkarza ale na dodatek zwiał jego taksówką. Według ustaleń śledczych, poszukiwany miał być wysadzony w okolicach Hunts Point Avenue i Garrison Avenue. Ale zamiast wysiąść złapał za telefon kierowcy. Mężczyźni zaczęli się bić. W czasie szarpaniny wypadki na ulicę. W tym momencie bandzior wsiadł za kierownicę i odjechał.

Waszyngton, DC
Trump znów podpadł
Donald Trump znowu podpadł. Republikanin stwierdził, że pochodzący z Indiany sędzia Gonzalo Curiel nie może uczciwie prowadzić sprawy dotyczącej Trump University, ponieważ... ma meksykańskie pochodzenie. W związku z tą wypowiedzią, republikański senator Mark Kirk zmienił swe dotychczasowe stanowisko, zapowiadając, że nie udzieli swego poparcia Trumpowi. Dotychczas 19 republikanów wystosowało słowa potępienia wobec komentarzy Trumpa na temat sędziego Curiela. Trzech z nich ogłosiło wycofanie poparcia dla republikańskiego kandydata.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: