NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

27.05.2016, godz. 00:00
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto: Dreamstime

Rockaways, NY
Śmierć w oceanie
Dziewiętnastoletni chłopak utonął w oceanie na Rockaway Beach. Policja została zaalarmowana w środę po południu i wezwana na to Beach 67th Street niedaleko Rockaway Beach Boulevard. Świadkowie mówili, że widzieli grupę wygłupiających się młodych mężczyzn pijących alkohol. W pewnym momencie postanowili się wykąpać. Niestety jeden z nich już z wody nie wyszedł. Jego ciało wyłowiono kilkanaście metrów od brzegu. Na kąpielisku nie było ratowników, bowiem sezon plażowy w Nowym Jorku rozpoczyna się w sobotę.

Manhattan, NY
Nowy tunel między Fulton Center a dworcem WTC
Od czwartku pasażerowie mogą korzystać z nowego podziemnego tunelu łączącego stację metra Fulton Center z WTC Hub czyli dworcem kolejki PATH kursującej z Dolnego Manhattanu do New Jersey. Tunel ma 350 stup długości. Dziennie korzystać z niego będzie około 300 tysięcy osób.

Waszyngton, DC
Skarżą rząd za toalety dla transseksualistów
Jedenaście stanów złożyło pozew przeciwko administracji Baracka Obamy za rozporządzenie w sprawie swobody wyboru toalet szkolnych przez osoby transseksualne. Wnioskodawcy twierdzą, że obecne władze USA niewłaściwie interpretują przepisy o zakazie dyskryminacji seksualnej. Dwa tygodnie temu resorty sprawiedliwości i edukacji wydały szkołom wytyczne, według których powinny zezwolić transseksualnym uczniom na swobodny wybór toalety i szatni, które najlepiej odpowiadają ich tożsamości płciowej. Rząd powołał się przy tym na przepisy zakazujące dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Ostrzegł jednocześnie, że szkoły, które nie zastosują się do rozporządzenia, mogą stracić dotacje federalne. Wytyczne wywołały sprzeciw wielu nauczycieli, uczniów oraz polityków. Sprawa otrze się więc o sąd. 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: