NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

26.05.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto: Dreamstime

Nowy Jork, NY
Rozpoczął się Fleet Week
W środę oficjalnie rozpoczął się nowojorski Fleet Week czyli tydzień floty morskiej. Naszą metropolię „zaleje” blisko cztery i pół tysiąca żeglarzy, marynarzy i oficerów Marines oraz Coast Guard. Jak zawsze rozpoczęto paradą statków i okrętów na Hudson River. Tegoroczny Fleet Week odbywa się już po raz dwudziesty ósmy i potrwa do 31 maja.

Nowy Jork, NY
Nareszcie ciepło!
Co prawda oficjalnie początek sezonu letniego dopiero za kilka dni – w długi Memorial Day Weekend – ale nowojorczycy już od środy nareszcie mogą cieszyć się piękną słoneczną pogodą. Do piątku termometry pokazywać będą ponad 80 st. F czyli około 30 st. C. Długi weekend też ma był ładny – zapowiadaja synoptycy.

Waszyngton, DC
Hillary pod ostrzałem za maile
Niezależny audyt w Departamencie Stanu wykazał, że walcząca o nominację prezydencka Partii Demokratycznej Hillary Clinton naruszyła zasady, używając w celach służbowych prywatnej skrzynki e-mailowej  i prywatnego serwera, gdy była szefową amerykańskiej dyplomacji. Z raportu inspektora generalnego Departamentu Stanu wynika, że wbrew zaleceniom obowiązującym rząd federalny, stojąc na czele resortu w latach 2009-13 Clinton do celów służbowych używała serwera clintonemail.com, umieszczonego w piwnicy jej nowojorskiego domu. Nigdy też nie ubiegała się o zgodę na to ze strony służb odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo administracji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: