NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

06.05.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Nowy Jork, NY
Teraz tylko Donald Trump
Partia Republikańska nie ma już raczej wyjścia… Donald Trumpa jestł jedynym kandydatem ubiegającym się o prezydencka nominację. Krótko po tym, jak po porażce w Indianie senator z Teksasu Ted Cruz ogłosił zawieszenie kampanii, podobną decyzję ogłosił ostatni rywal miliardera gubernator Ohio John Kasich. Już niemal stuprocentowo pewne jest, że w listopadzie Ameryka będzie głosować na Trumpa lub Hillary Clinton.

Waszyngton, DC
Sprawdź czy wylosowałeś zieloną kartę
Na stronie Departamentu Stanu są już wyniki Diversity Visa Lottery-2017, w której po raz kolejny mogli brać udział Polacy. To, czy wylosowaliśmy zieloną kartę można sprawdzić wyłącznie na stronie internetowej www.dvlottery.state.gov/ESC/. Potrzebny będzie do tego numer jaki otrzymaliśmy po prawidłowym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Atlanta, GA
Śmiertelnie niebezpieczne mrożonki
Producent mrożonek CRF Frozen Foods wycofuje ze sprzedaży serie swoich produktów z uwagi na potencjalne skażenie listerią, bakterią powodującą niebezpieczne zatrucia pokarmowe. Zachorowało już siedem osób w trzech stanach. Dwie zmarły w wyniku powikłań - w Maryland i stanie Waszyngton. Ze sprzedaży w całych Stanach wycofano mrożone ekologiczne i nieekologiczne  warzywa oraz owoce, w tym mieszanki warzywne, zielony groszek, kukurydzę, brokuły, kalafiory, a także jagody i truskawki z datami ważności od 26 kwietnia 2016 r. do 26 kwietnia 2018 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: