NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

04.05.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Nowy Jork, NY
Nominacje do „broadwayowych” Oscarów
We wtorek ogłoszono nominacje do tegorocznych Tony Awards nazywanych potocznie „brodwayowymi” Oscarami, bowiem przyznawane są dla produkcji wystawianych na Broadwayu. W tym roku prawdziwym faworytem zdaje się być musical „Hamilton”, który otrzymał aż 16 nominacji. Bijąc tym samym rekord hitów „The Producers” i „Billy Elliot”, które miały ich po 15. Ceremonia rozdania Tony Awards odbędzie się już po raz 70-ty 12 czerwca.

Newburgh, NY
Skażona woda leci z kranów
Władze miasta Newburgh w nowojorskim Hudson Valley wprowadziły stan wyjątkowy i zaapelowały do mieszkańców, by nie pili nieprzygotowanej wody. Powód? W głównym zbiorniku zaopatrującym miasto w wodę stwierdzono obecność niebezpiecznego środka chemicznego. Do czasu całkowitego oczyszczenia zbiornika woda będzie dostarczana mieszkańcom z innego, z:  Brown's Pond and the Catskills Aqueduct.

Nowy Jork, NY
$ 200 mln na remont Queensboro Bridge
W przyszłym roku ma rozpocząć się remont Queensboro Bridge. Odnowione zostaną obie górne jego części, biegnące zarówno na wschodnią, jak i zachodnią stronę. Szacowany koszt remontu to 244 miliony dolarów. Ed Koch Queensboro Bridge należy do mostów najbardziej obleganych przez kierowców. Według Departamentu Transportu, korzysta z niego dziennie ponad 200 tysięcy kierowców.

Waszyngton, DC
Kerry składa Polsce życzenia
W oświadczeniu opublikowanym na stronie Departamentu Stanu sekretarz stanu John Kerry oświadczył, że w imieniu prezydenta Baracka Obamy oraz wszystkich Amerykanów składa Polakom życzenia z okazji 225. rocznicy uchwalenia najstarszej europejskiej ustawy zasadniczej – Konstytucji 3 maja. John Kerry przypomniał bliskie związki między Polską a Stanami Zjednoczonymi – od amerykańskiej wojny po niepodległość, przez solidarność z naszym krajem w okresie zimnej wojny, po wspólne przywiązanie do takich wartości, jak demokracja i rządy prawa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: