NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

28.04.2016, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Nowy Jork, NY
Oddychamy czystszym powietrzem
Zdaje się, że inwestowanie w projekty i edukacje ekologiczną przynoszą skutki. Jakość powietrza w metropolii polepsza się z roku na rok. Jak wynika z przedstawionych właśnie badań New York City Community Air Survey od 2008 roku poziom dwutlenku siarki w nowojorskim powietrzu zmniejszył się o 68 proc. a dwutlenku azotu  spadł o 21 proc. To bardzo optymistyczne wiadomości, ale – jak mówią badacze i eksperci – ciągle jeszcze trzeba wiele zrobić w sprawie jakości powietrza i ekologii.

Brooklyn, NY
Swastyki na budynkach  w Marine Park
Policja poszukuje wandala, który powymalowywał na kilkudziesięciu budynkach w Marine Park na  Brooklynie swastyki. Obraźliwe dla wielu osób nazistowskie symbole pojawiły się na drzwiach, ścianach i oknach domów oraz na śmietnikach na odcinku Avenue S pomiędzy Ryder Street a East 35th Street.

Waszyngton, DC
Amerykanie nie rozumieją systemu wyborczego 
Ponad połowa Amerykanów uważa, że system nominowania przez partie kandydatów do wyścigu o fotel w Białym Domu „jest z góry ustawiony” - wynika z najnowszego sondażu Reutersa.  Aż 71 proc. wolałoby wybierać kandydata danej partii w bezpośrednim głosowaniu, kończąc tym samym z systemem wyboru za pośrednictwem delegatów. Okazuje się też, że 27 proc. respondentów nie rozumie, jak działa system prawyborów, a 44 proc. nie rozumie, dlaczego kandydatów wybierają delegaci.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: