NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

26.04.2016, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Nowy Jork, NY
Remonty na torach linii 2 i 3
Pasażerowie korzystający z czerwonych linii metra 2 i 3 muszą przygotować się w tym tygodniu na spore utrudnienia komunikacyjne. Z uwagi na zaplanowane nocne i poranne roboty na torach, pociągi linii 2 nie będą kursować pomiędzy 96th Street i 3rd Ave-149th Street. Z kolei metro linii 3 nie będzie wcale kursować. Zakłócenia będą trwać od 11 w nocy do 5 rano, od poniedziałku do piątku.

Nowy Jork, NY
Śledztwo w sprawie kampanii Billa de Blasio
Jest afera z Billem de Blasio w roli głównej. Stanowa Komisja Wyborcza (State Board of Elections) wszczęła dochodzenie w sprawie finansowania kampanii na burmistrza jaką de Blasio prowadził dwa lata temu. Przeciwnicy włodarza miasta zarzucają mu nielegalne zbieranie fundusze. Burmistrz i jego prawnicy odpierają zarzuty twierdząc, że to personalny atak. Dodają, że kampania była przeprowadzona zgodnie z prawem.

Waszyngton, DC
Amerykańskie myśliwce w Europie
USA rozpoczęły rozmieszczanie w Europie nowoczesnych myśliwców F-22 Raptor od wysłania dwóch tego typu maszyn na manewry nad Morzem Czarnym. Samoloty przeleciały z Wielkiej Brytanii na lotnisko niedaleko Konstancy w Rumunii. W ten sposób Waszyngton wspomaga wschodnie państwa członkowskie NATO, które czują się zagrożone ze strony Rosji.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: