NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

31.03.2016, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Manhattan, NY
Do szkoły z… amunicją
Jak nie z bronią, to z amunicją. Policja aresztowała trzech uczniów Success Academy Harlem West Middle School, którzy przyszli do szkoły z nabojami do strzelby. Chwalących się innym uczniom chłopców zauważył nauczyciel i zaalarmował dyrekcję. Zatrzymani do wyjaśnienia uczniowie mają 12 i 13 lat.

Nowy Jork, NY
Miejskie rowery do remontu
Osoby korzystające z  CitiBike Program mogą mieć przez kilka tygodni problem ze znalezieniem wolnego roweru. Powód? Z uwagi na konieczne przeglądy i naprawy, z użytku wycofano tysiąc rowerów. Pocieszyć się należy tym, że powrócą one do floty  w dużo lepszym stanie technicznym.

Manhattan, NY
Zwolnili ciężarną, bo chciała usiąść?
Mieszkanka Harlemu domaga się w sądzie odszkodowania od  Macy's na Herald Square, skąd została zwolniona. Kobieta twierdzi, że potraktowano ją niesprawiedliwie. W pozwie stwierdziła, że jednym z powodów zwolnienia było to, że będąc w ciąży poprosiła o to, by usiąść w godzinach pracy. Ponadto, jak twierdzi, pracodawca nie zapewnił jej bezpiecznych warunków, mimo że wiedział o tym, że jej ciąża jest zagrożona i musi od czasu do czasu usiąść.

Waszyngton, DC
Amerykanie ewakuują się
Departament Stanu USA i Pentagon poleciły rodzinom dyplomatów i wojskowych w placówkach na południu Turcji wyjazd z tych miejsc ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to w sumie czterech placówek, w tym amerykańskiego konsulatu w Adanie i bazy lotniczej Incirlik. Przewidziane jest też wystosowanie do obywateli USA ostrzeżenia przed podróżami do Turcji w związku ze wzrostem zagrożenia atakami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: