NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

30.03.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Williamsburg, NY
Pięciu rannych w pożarze
Pięć osób zostało rannych, w tym jedna bardzo ciężko, w pożarze jaki wybuchł w poniedziałek przed 11 w nocy w budynku mieszkalnym przy 232 Metropolitan Ave., niedaleko North Third Street na Williamsburgu. W akcji gaszenia ognia uczestniczyło ponad stu strażaków. Walka z żywiołem zajęła im około godziny. Wszyscy ranni domownicy ucierpieli na skutek poparzeń i nawdychania się dymu. Cztery osoby wypuszczono już ze szpitala, najciężej ranna ciągle przebywa w Woodhull Medical Center. Przyczyny wybuchu ognia są ustalane.

Manhattan, NY
Czynsz i podatki wykańczają
mały biznes
Właściciele małych biznesów na Manhattanie narzekają, że zbyt wysokie koszta jakie ponoszą z uwagi na lokalizację mogą sprawić, że będą musieli zwinąć interes. Jak mówią czynsz – z uwagi na powierzchnię komercyjną – jest o wiele wyższy aniżeli w pozostałej części budynków, a dodatkowo naliczane im podatki są, jak mówią, niesprawiedliwie wysokie w porównaniu do ich obrotów. Bill de Blasio obiecał przyjrzeć się sprawie i wprowadzić rozwiązania, które pozwolą małemu biznesowi prosperować bez problemów.

Denver, PA
Taksówką z NYC do Pensylwanii
Nie chciała wracać do Pensylwanii autobusem, to wzięła sobie taksówkę z Nowego Jorku. Problem w tym, że nie chciała już zapłacić. Kierowca zawiózł 44-letnią mieszkankę Denver pod jej dom. Kiedy dotarli na miejsce po przejechaniu 135 mil, na liczniku było 600 dolarów do zapłacenia. Kobieta weszła do domu – jak powiedziała – po pieniądze, ale już nie wyszła… Po długim czekaniu i trąbieniu, taksówkarz wezwał w końcu policję. Wszystkie próby komunikacji z kobietą skończyły się na niczym. Sprawa trafiła więc do sądu.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: