NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

24.03.2016, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Harlem, NY
Potrącił człowieka
i zwiał z miejsca
Znowu śmiertelny hit-and-run! Policja poszukuje kierowcy szarego SUV, który potrącił 36-letniego Christophera Costę i uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając go bez pomocy. Do wypadku doszło we wtorek około 10 w nocy na skrzyżowaniu East 115th Street i Madison Avenue w East Harlem. Pomoc do rannego mężczyzny wezwali świadkowie. Niestety nie udało się go uratować. Lekarze w Mout Sinai Hospital mogli stwierdzić jedynie zgon.

Nowy Jork, NY
Koniec z żuciem
i pluciem tytoniem
Rada Miejska przyjęła ustawodawstwo, które zakazuje żucia i plucia tytoniem i różnymi produktami tytoniowymi we wszystkich stadionach baseballowych oraz obiektach i terenach rekreacyjno-sportowych  w metropolii. Za ustawą sponsorowaną przez Corey'a Johnsona, przewodniczącego komisji ds. zdrowia, głosowało 44 radnych, przeciwnych było trzech. Przedstawiciele obu nowojorskich drużyn baseballowych – Mets i Yankees – popierają zakaz.

Riverside, CA
„Złamią” Apple bez zgody?
Rozprawa przedstawicieli Apple i FBI ws. nakazu stworzenia oprogramowania, które umożliwi agentom odblokowanie iPhone’a należącego do zamachowcy z San Bernandino, została przełożona na 5 kwietnia na wniosek biura. Powód? Jak donoszą agencje, FBI wie już, jak obejść zabezpieczenia i „dobrać” się do danych. Telefony iPhone zabezpieczane są specjalnym kodem znanym tylko właścicielowi. Kilkakrotne wprowadzenie błędnego kodu powoduje trwałe zablokowanie telefonu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: