NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

18.03.2016, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Waszyngton, DC
Nie będzie głosowania w sprawie sędziego
Mitch McConnell, lider republikańskiej większości w Senacie, potwierdził, że przed listopadowymi wyborami prezydenckimi nie będzie żadnego głosowania w sprawie zatwierdzenia nominacji sędziego Merricka Garlanda na nowego członka Sądu Najwyższego USA. Senator McConnell osobiście zadzwonił w środę do sędziego Garlanda, by go o tym poinformować.
***
Nowy Jork, NY
Truli ludzi ołowiem?!
***
Prokurator federalny Preet Bharara bada sprawę ołowiu. A dokładnie chodzi o to czy władze Nowego Jorku nie kłamały i nie „tuszowały” faktu, że używają trujących, zawierających ołów, farb w budynkach należących do kompleksów miejskich osiedli.
***
Greenpoint, NY
Po pranie i… test ciążowy
Niektóre pralnie oferują coś więcej aniżeli pralkę i proszek do prania. Na Greenpoincie, w Sunshine Laundromat and Pinball, w automatach, gdzie normalnie można kupić proszek i płn do prania, można również zakpić tampon, testy ciążowe oraz Plan B czyli pigułkę „po”.
***
San Francisco, CA
$100 tys. dla bezdomnego
Bezdomny z San Francisco otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów za pomoc policji w schwytaniu dwóch zbiegłych więźniów. Matthew Hay-Chapman zobaczył zdjęcia zbiegów w TV, a później w skradzionej ciężarówce. Poinformował o tym policję. Cała nagroda w wysokości 150 tys. dolarów została podzielona między cztery osoby, ale to bezdomny otrzyma największą jej część.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: