NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

08.03.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Miami, FL
Rubio wziął Portoryko
Marco Rubio wygrał prezydenckie prawybory Partii Republikańskiej w Portoryko wyprzedzając miliardera Donalda Trumpa. To dopiero drugie zwycięstwo Rubio od początku prawyborów. Do tej pory wygrał tylko w Minnesocie. Z karaibskiej wyspy, która jest tzw. wspólnotą stowarzyszoną z USA, pochodzić będzie zaledwie 23 delegatów na lipcową konwencję GOP, która nominuje kandydata partii w listopadowych wyborach prezydenckich.

Sayville, NY
Śmierć staruszki w ogniu
Policja i straż z Long Island prowadzą dochodzenie w sprawie śmiertelnego pożaru do jakiego doszło na osiedlu Sunrise Village. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i zajął w sumie trzy nieruchomości przy Revere Drive. Jedna była pusta, w drugiej po zagaszeniu ognia znaleziono martwą 90-letnią Elizabeth Sclafani. Lokatorzy trzeciej zostali ulokowani w schroniskach Czerwonego Krzyża. Podczas akcji ranny został jeden strażak.

Queens, NY
Mandaty za jazdę po
pasie autobusowym
Począwszy od poniedziałku policja będzie ścigać kierowców, którzy będą jeździć po pasie wyznaczonym tylko dla autobusu jeżdżącego między Jamaica na Queensie a Bronksem – czyli Q44 Select Bus Service. Każdy przyłapany kierowca, nawet na staniu na pasie, może otrzymać mandat w wysokości 115 dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: