NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

03.03.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Manhattan, NY
Nie aresztują za
publiczne picie
Nowojorska policja nie będzie aresztować osób przyłapanych na drobnych wykroczeniach takich jak picie i oddawanie moczu w miejscu publicznym czy śmiecenie. Ale uwaga! Nowe regulacje dotyczą tylko Manhattanu i zostały ogłoszone przez NYPD oraz prokuratora okręgowego. Jak poinformowano z Manhattan District Attorney's Office począwszy od 7 marca policjanci będą aresztować tylko te osoby, które swoim zachowaniem będą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa innych i zakłócać spokój. W ten sposób prokurator Manhattanu chce przyspieszyć rozpatrywanie poważnych spraw.

Greenpoint, NY
Tęczowe pączki
Łasuchy z Greenpointu mają nowy rarytas. Nie tylko bardzo słodki ale i  kolorowy. W Moe's Doughs Donut Shop można kupić Rainbow Donut czyli tęczowego „donata” (pączka). Jest to drugi taki kolorowy przysmak. Wcześniej w sprzedaży pojawiły się tęczowe bajgle.

Euless, TX
Były glina NYPD
zabity w Teksasie
Podczas wymiany ognia z bandziorem, który strzelał  w J.A. Carr Park w Euless w Teksasie, śmiertelnie raniony został jeden z interweniujących policjantów, 29-letni David Hofer. Zabity oficer pochodził z Nowego Jorku, zanim zaczął w  2014 roku służyć w Teksasie, pracował w NYPD.

Waszyngton, DC
Pentagon zatrudni… hakerów
Pentagon zapowiedział, że przyszłym miesiącu zatrudni „sprawdzonych” hakerów do przetestowania bezpieczeństwa niektórych portali internetowych Departamentu Obrony.Projekt ma na celu wykrycie ewentualnych luk w zabezpieczeniach sieci komputerowych zanim wykorzystają je wrodzy hakerzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: