NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

26.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Rockaways, NY
Na ratunek rybakom
Dramatyczna akcja ratunkowa na wodach Rockaways. Łódź rybacka z siedmioma osobami na pokładzie została porwana w nocy ze środy na czwartek przez silny wiatr. Na ratunek ruszyła załoga U.S. Coast Guard. Ale ich łódź również została sponiewierana - potężne fale przewróciły ją, a pięciu znajdujących się na niej członków Straży Przybrzeżnej wpadło do wody. Na szczęście zdążyli nadać komunikat SOS i cała akcja zakończyła się szczęśliwie. Wszyscy zostali bezpiecznie wydobyci na brzeg.

Trenton, NJ
Alkohol od 18 roku życia?
Republikański członek stanowego Assambly w New Jersey, Michael Patrick Carroll, chce obniżyć wiek, od którego można legalnie kupować alkohol w tym stanie. W przedstawionej ustawie zamiast obecnych 21 lat, proponuje 18 lat. Argumentuje, że skoro 18-letnia osoba może służyć w armii, to równie dobrze mogłaby kupować legalnie napoje alkoholowe.

Atlanta, GA
Wirus zika przez seks
Lekarze z Centrum Kontroli Chorób i Prewencji analizują 14 możliwych przypadków zakażenia wirusem zika drogą płciową. W związku z tym opublikowano też zalecenia dla mężczyzn, którzy byli w krajach, gdzie wirus zika szaleje. Powinni oni stosować prezerwatywy lub powstrzymywać się od seksu w okresie ciąży u ich partnerek. Na razie nie wiadomo, czy kobiety mogą zarażać mężczyzn drogą płciową.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: