NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

25.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Nowy Jork, NY
Wzrosło zaufanie do Billa de Blasio
Burmistrz może mieć powody do zadowolenia. Po długich spadkach notowań w 2015 roku, Bill de Blasio zaczyna odzyskiwać zaufanie nowojorczyków. Z najnowszego sondażu NY1/Baruch College City Poll wynika, ze 58 procent mieszkańców metropolii jest zadowolonych z postawy i pracy burmistrza. To o 14 procent więcej w porównaniu do ostatniego zeszłorocznego badania opinii publicznej.

Manhattan, NY
Ukradła autobus, bo
nie mogła w nim palić
Policja aresztowała mieszkankę Manhattanu za… kradzież miejskiego autobusu. Charita Headley zaczęła palić podczas jazdy M101. Kierowca kazał jej przestać, ale on ago zignorowała. Zaalarmował więc dyspozytora, a ten kazał mu zjechać, wysadzić bezpiecznie pasażerów i czekać na policję… Kiedy to zrobił, kobieta nagle wskoczyła za kierownicę i odjechała. Przejechała kilka ulic aż drogę zablokował jej inny autobus. Jak się okazuje  Headley, która z aresztu trafiła na obserwację psychiatryczną, do lipca zeszłego roku pracowała jako kierowca MTA, ale została zwolniona.

Waszyngton, DC
Zamieszanie wokół nominacji sędziego
Barack Obama nawet jeszcze nie mianował następcy zmarłego niedawno sędziego Sądu Najwyższego Antonina Scalii, a liderzy republikanów w Senacie już wykluczyli zarówno przesłuchania, jak i głosowania w sprawie tej kandydatury przed wyborami prezydenckimi. Z kolei członkowie senackiej komisji ds. sądownictwa opublikowali  jednomyślnie przyjęte oświadczenie, że nie zorganizują jakiekolwiek przesłuchania niezależnie od tego kogo Obama nominuje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: