NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

22.02.2016, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Nowy Jork, NY
Protesty w obronie policjanta
Około dziesięć tysięcy nowojorczyków protestowało na Brooklynie w obronie Petera Lianga, który został uznany winnym zabicia  podczas patrolu na klatce schodowej nieuzbrojonego Akai Gurley'a. Młody funkcjonariusz został też zwolniony z pracy. Wiele osób uważa, że kara jest za surowa a Liang stał się po  prostu kozłem ofiarnym. Protesty w jego obronie odbywały się też w Filadelfii, gdzie na ulice wyszło około dwa tysiące osób.

Brooklyn, NY
Strzelanina na Brooklynie
Dwóch policjantów trafiło do szpitala po tym jak zostali ranni w strzelaninie do jakiej doszło w Bed-Stuy na Brooklynie. Najpierw dwóch oficerów interweniowało na Quincy Street i Malcolm X Boulevard. Kiedy podeszli do podejrzanego znajdujące się w aucie, ten wyciągnął broń i strzelił, po czym uciekł. Funkcjonariusze wezwali posiłki., Jeden z radiowozów jadących ze wsparciem zderzył się z uciekinierem. Wówczas doszło do wielkiej wymiany ognia, której poza dwoma policjantami rany odniósł również podejrzany.

Waszyngton, DC
Clinton i Trump triumfowali w prawyborach
Hillary Clinton zwyciężyła w prawyborach w Nevadzie, gdzie znaczna część elektoratu to Latynosi, wyborcy czarnoskórzy i inne mniejszości. Jest to dla niej dobry znak w kolejnych prawyborach, szczególnie w stanach południowych. Bardzo znaczący jest też wynik głosowania w Karolinie Południowej, gdzie swojego faworyta wybierali wyborcy republikańscy. Wielkim zwycięzcą okazał się Donald Trump zyskując 33 procent poparcia i zostawiając swoich głównych rywali w tyle. Po sobotnim głosowaniu kampanię zawiesił Jeb Bush, który w Karolinie Południowej nie uzyskał nawet 10 procent poparcia.

Richland Township, MI
Siedem osób zabitych w Michigan
Siedem osób – w tym 14-latka – nie żyje po tym, jak uzbrojony mężczyzna zaczął strzelać do przypadkowych osób w różnych miejscach w Kalamazoo County. Rannych  jest pięć osób. Podejrzany o dokonanie zabójstw 45-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę. Policja ustala motywy jego działania.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: