NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

18.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

San Bernardino, CA
Apple nie posłucha sądu?
Tim Cook, czyli CEO Apple Inc., powiedział w środę, że firma nie zastosuje się do polecenia sądu federalnego w Kalifornii, aby „zhackować” iPhone'a należącego do jednego z muzułmańskich morderców z San Bernardino, co miałoby pomóc w ciągle trwającym śledztwie FBI. Na stronie firmy Cook napisał, że takie działanie jest niebezpieczne i mogłoby narazić prywatność wszystkich innych użytkowników produktów Apple'a.

Manhattan, NY
Napad na turystę przed Staten Island Ferry
Policja szuka mężczyzny, który pobił do nieprzytomności turystę. Do napaści doszło na Staten Island Ferry Terminal. Jak ustalono, do 33-letniego mężczyzny chcącego wsiąść na prom na Staten Island, podeszła jakaś kobieta i próbowała mu sprzedać bilety na Statuę Wolności. A można ją z promu podziwiać i to nie płacąc nic. Kiedy mężczyzna odmówił, nagle pojawił się inny człowiek i uderzył turystę w głowę, tak mocno, że padł nieprzytomny na ziemię.

Brooklyn, NY
Znalazł portfel, oddał karty z listem
Na takiego znalazcę trudno znaleźć określenie…  Tajemnicza osoba odesłała 28-letniemu Reilly'emu Flaherty z Brooklynu prawo jazdy i karty kredytowe jakie miał w zgubionym dwa tygodnie temu na Manhattanie portfelu. W kopercie znajdował się również list o treści, która rozbawiła cały Nowy Jork. Znalazca pisał, oddaje karty i inne ważne rzeczy, a gotówkę sobie bierze, bo potrzebuje na „trawę” z kolei MetroCard zatrzymuje, bo metro jest drogie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: