NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

17.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Queens, NY
Śmierć na torach metra
Tragiczny wypadek na stacji metra Union Turnpike - Kew Gardens. Niezidentyfikowany mężczyzna próbował „złapać” metro F, kiedy drzwi już się zamykały. Aby je zatrzymać, włoży między nie rękę. Ta niestety utknęła, a metro ruszyło wciągając mężczyznę na tory. Policja bada przebieg wypadku, a MTA przypomina o tym, jak niebezpieczne są próby zatrzymywania pociągów lub blokowanie drzwi.


Sunset Park, NY
Zasztyletowała mężczyznę przed „chińczykiem”
Policja aresztowała kobietę, która zaatakowała nożem mężczyznę przed Lucky Zhang's Family Chinese Restaurant na 8th Avenue w Sunset Park. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta pokłóciła się w restauracji z Jian-Yang Zhang'iem, którego siostra też tam pracowała. Awantura przeniosła się przed lokal i tam w pewnej chwili kobieta wyciągnęła nóż i wbiła ostrze w tył szyi i plecy mężczyzny. Zhang zmarł w szpitalu.

Waszyngton, DC
Obama powoła nowego sędziego
Barack Obama poinformował, że zgodnie z Konstytucją zamierza mianować nowego sędziego Sądu Najwyższego USA, który zastąpi zmarłego w wielu 79 lat konserwatywnego sędziego Antonina Scalię. Jak dodał, oczekuje, że Senat przeprowadzi w sprawie tej nominacji „uczciwe przesłuchania i głosowanie”. Prezydent nie podał jednak nazwiska ewentualnego kandydata.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: