NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

13.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Manhattan, NY
Zarzuty w sprawie eksplozji gazu
Na polecenie prokuratora policja aresztowała piąć osób w związku z eksplozją gazu, która w marcu zeszłego roku zabiła dwie osoby i doprowadziła do zawalenia się trzech budynków na East Village. Wśród licznych zarzutów są m.in. o nielegalne podłączenia pod sieć instalacji gazowej i spowodowania śmierci.

Madison, WI
Clinton-Sanders znów na ostro
Podczas kolejnej debaty demokratycznej Hillary Clinton i Bernie Sanders ponownie spierali się o finansowanie kampanii i Wall Street. Do ostrego starcia doszło też, gdy Clinton zarzuciła senatorowi krytykowanie Baracka Obamy, a Sanders wytknął rywalce przyjaźń z Henrym Kissingerem. Debata odbyła się w Wisconsin na osiem dni przed kolejnymi prawyborami w Nevadzie.

Sacramento, CA
Zabójca Roberta Kennedy’ego nie wyjdzie
Po raz 15. amerykańskie władze odmówiły przedterminowego zwolnienia z więzienia zabójcy Roberta Kennedy’ego. Decyzję uzasadniono tym, że 71-letni obecnie Sirhan Sirhan nie wykazał dostatecznej skruchy. Podczas przesłuchania Sirhan, palestyński imigrant, powtórzył, że był pijany i nie pamięta zabójstwa Kennedy’ego. Po raz kolejny o warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać za pięć lat. Do zabójstwa doszło 5 czerwca 1968 roku, kilka minut po tym jak młodszy brat zamordowanego pięć lat wcześniej Johna F. Kennedy’ego ogłosił swoje zwycięstwo w prezydenckich prawyborach w Kalifornii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: