NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

12.02.2016, godz. 00:00
flaga amerykańska
foto:

Nowy Jork, NY
Burmistrz pomaszeruje w irlandzkiej paradzie?
Bill de Blasio w końcu pomaszeruje w tegorocznej St. Patrick's Day Parade. Przez dwa ostatnie lata burmistrz bojkotował paradę z uwagi, że organizatorzy nie pozwalali maszerować w niej gejom i lesbijkom.

Waszyngton, DC
Christie i Fiorina wycofali się z wyścigu
Coraz rzadziej w republikańskim obozie kandydatów do partyjnej nominacji prezydenckiej. Gubernator New Jersey Chris Christie i była szefowa Hewlett-Packard Carly Fioryna ogłosili, że wycofują się z wyścigu do Białego Domu. Poinformowali o tym na Facebooku. Decyzja związana jest z bardzo niskim poparciem oraz fatalnymi wynikami w prawyborach w New Hampshire. Według ekspertów rezygnacja tych kandydatów oznacza wzrost szans innych establishmentowych kandydatów Partii Republikańskiej, jak np. Marco Rubio.

Waszyngton, DC
Klimatyczny cios dla Obamy
Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie ambitnego planu redukcji emisji dwutlenku węgla przez elektrownie - „Clean Power Plan”. Decyzja jest reakcją na skargę złożoną przez 27 stanów oraz przemysłu węglowego. Koalicja wystąpiła o zablokowanie ogłoszonego w ubiegłym roku przez administrację Obamy rozporządzenia o redukcji emisji CO2. Miała się ona zmniejszyć do 2030 roku aż o 32 proc. w porównaniu z poziomem emisji z roku 2005. Do czasu, aż zostanie rozpatrzona skarga, wykonanie planu wstrzymano. To cios dla prezydenta Baracka Obamy, który zobowiązał się do walki z ociepleniem klimatu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: