NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

08.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Indian Point, NY
Radioaktywny wyciek z elektrowni
W wodach gruntowych pod elektrownią jądrową w Indian Point, położoną zaledwie 40 mil od Manhattanu, wykryto materiał radioaktywny. Gubernator Cuomo uspokaja, że skażenie nie jest groźna dla mieszkańców, niemniej nakazał inspektorom dokładne i jak najszybsze zbadanie sprawy.

Bronks, NY
Pracownik MTA pobił 13-latka
Pracujący w MTA Ruben Caraballo został oskarżony o pobicie 13-letniego chłopca. Mimo oskarżenia, w dalszym ciągu pracuje. Według prokuratury,  Caraballo pomógł swojemu synowi „rozprawić” się z kolegą ze szkoły. Miał uderzyć chłopca pięścią w żebra. Ojciec pobitego 13-latka twierdzi, że jego syn stanął w obronie jeszcze innego dziecka.

Waszyngton, DC
Bezrobocie najniższe od ośmiu lat!
Jest dobrze! Stopa bezrobocia osiągnęła 4,9 proc., czyli jest na najniższym poziomie od ośmiu lat – poinformował Departament Pracy. Prezydent Barack Obama stwierdził, że Amerykanie powinni być zadowoleni ze stanu gospodarki. Dodał, że w chwili, gdy obejmował w 2009 roku najwyższy urząd w państwie stopa bezrobocia wynosiła 10 proc. Jak podkreślił, USA poradziły sobie z kryzysem „szybciej, dogłębniej, lepiej, bardziej trwale niż którekolwiek z innych państw wysoko rozwiniętych”.

Cape Canaveral, FL
Zmarł uczestnik misji Apollo 14
W wieku 86 lat zmarł na Florydzie astronauta Edgar Mitchell, uczestnik misji Apollo 14, który jako szósty w historii ludzkości postawił nogę na Księżycu – poinformowali przedstawiciele NASA.  Zgon astronauty nastąpił dokładnie w 45. rocznicę jego spaceru po powierzchni Księżyca. Edgar Mitchell uczestniczył w tylko jednej misji kosmicznej – Apollo 14, którą dowodził Alan Shepard. Start tej misji nastąpił 31 stycznia 1971. Lądowanie na Księżycu miało miejsce 5 lutego. Shepard i Mitchell spędzili tam łącznie 33 godziny, najdłużej w historii astronautyki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: