NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

06.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Queens, NY
Opiekunka z piekła rodem
Policja aresztowała 20-letnią Yvette Douglas, która podczas opiekowania się dwulatkiem i jego trzyletnią siostrzyczką, dotkliwie poparzyła chłopca dłonie. Jak podaje prokurator, młoda kobieta tak się wściekła, że dziecko nie chciało umyć rączek, że włożyła mu je do wrzątku. Rany chłopca są tak rozległe, że będzie wymagał operacji.

Atlanta, GA
Narkotyki zabijają Amerykanów
W USA codziennie po przedawkowaniu umiera 125 osób, w większości uzależnionych od opioidów – heroiny lub leków przeciwbólowych. Tak wynika z raportu Centrum ds. Walki i Zapobiegania Chorób. W 2014 roku z powodu przedawkowania zmarło w USA 47 tys. osób, w tym 60 proc. z powodu przedawkowania heroiny bądź przepisywanych na receptę opioidów farmakologicznych, stosowanych do walki z bólem.

Durham, NH
Sanders oskarża Clinton
W ostatniej przed prawyborami w New Hampshire demokratycznej debacie prezydenckiej senator Bernie Sanders kolejny raz oskarżył swą rywalkę Hillary Clinton o związki z Wall Street. Było to zdecydowanie najbardziej agresywne starcie jak do tej pory. Sanders, określany jako socjalista, który z walki z finansjerą z Wall Street uczynił główny filar swej kampanii, podkreślał, że jego kampanię w całości finansują drobne datki „zwykłych Amerykanów”.Hillary z kolei zarzucił właśnie związki z tą finansjerą, włączając w to hojnie płatne przemówienia, jakie Clinton wygłaszała m.in. w banku Golden Sachs po zakończeniu pracy na stanowisku szefowej dyplomacji USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: