NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

04.02.2016, godz. 00:00
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Manhattan, NY
Szukają złodzieja biżuterii
Nowojorska policja szuka mężczyzny, który napadł na sklep z biżuterią Royal Jewelry & Diamond przy West 47th Street an Manhattanie i skradł dziesięć diamentowych bransoletek o łącznej wartości 10 tysięcy dolarów. Poprosił sprzedawcę o pomoc w wyborze prezentu dla żony, a kiedy ekspedient się odwrócił złodziej sięgnął do gabloty i skradł biżuterię.

Atlanta, GA
Egzekucja mordercy
W Georgii wykonano egzekucję 72-letniego Brandona Astora Jonesa, skazanego na karę śmierci za zabicie w 1979 roku właściciela sklepu na przedmieściach Atlanty. Ten najstarszy skazaniec w Georgii, zmarł po wstrzyknięciu mu trucizny. Wcześniej zgodził się na wygłoszenie ostatniej modlitwy i odmówił ostatniego posiłku. Egzekucja opóźniła się o sześć godzin z powodu protestów i apelacji złożonych w ostatniej chwili przez adwokatów Jonesa.

Nowy
Trudny pojedynek przed Hillary
Była Pierwsza Dama, Hillary Clinton co prawda pokonała Berniego Sandersa w prawyborach w stanie Iowa, ale – zdaniem ekspertów – o wiele trudniej będzie jej wygrać z nim w New Hampshire. Jak potwierdzono już oficjalnie, Clinton zdobyła 49,8 proc., a Bernie Sanders 49,6 proc. głosów. Przypadnie jej 23, a Sandersowi 21 delegatów, którzy będą reprezentować stan Iowa podczas letniej konwencji Demokratów, która wyłoni kandydata partii na prezydenta. 

-------------------------------

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: