NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

03.02.2016, godz. 00:00
USA, Stany Zjednoczone, flaga, państwo, Ameryka
foto:

Des Moines, IA
Cliton i Cruz zwycięzko w prawyborach
Pierwsze prawybory za nami. W Iowa zdecydowanie triumfował  senator z Teksasu Ted Cruz. Polityk ubiegający się o nominację
prezydencką Partii Republikańskiej pokona miliardera i populistę Donalda Trumpa. Trzecie miejsce, z niewielką stratą, zajął senator z Florydy Marco Rubio. W przypadku Hillary Clinton zwycięstwo nie było tak wielkie. Według nieoficjalnych danych pokonała Berniego Sandersa zaledwie jednym procentem.

Manhattan, NY
Ukradł zegarki Apple'a za 6 tys. dol
Kradł pojedynczo, bo myślał, że w ten sposób nikt nie zauważy… Pomylił się. Prokurator Manhattanu oskarżył 30-letniego Jernella Johnsona o kradzież zegarków Apple'a o wartości sześciu tysięcy dolarów ze sklepu Target w East River Plaza, gdzie pracował. Co prawda nie złapano go na gorącym uczynku, ale wszystko zarejestrowała jedna z kamer w pracowniczej kuchnio-stołówce. Bowiem mężczyzna kradł zegarek, wkładał do zamrażarki a następnie wyciągał idąc do domu. Robił tak od 9 do 27 stycznia.

Manhattan, NY
Pożar w chińskiej restauracji
Aż 140 strażaków walczyło z pożarem jaki wybuchł w chińskiej restauracji na górnym Manhattanie.  Na szczęście wszystkim znajdującym się w środku ludziom udało się bezpiecznie uciec, ale ogień zaczął bardzo szybko się rozprzestrzeniać i kiedy na miejsce przybyła straż palił się już cały lokal. Żywioł został opanowany po ponad dwóch godzinach. Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane.

North Babylon, NY
Napad na TD Bank
Policja z Long Island poszukuje mężczyzny, który napadł na oddział TD Bank w North Babylon przy 1361 Deer Park Ave. Złodziej pojawił się w banku tuż przed zamknięciem. Z naciągniętą mocno  na głowę czapką podszedł do kasjerki podał jej kartkę z żądaniem wydania pieniędzy, grożąc, że użyje broni jeżeli zaalarmuje policja albo nie spełni żądania. Wystraszona kobieta dała, co miała w kasie i złodziej zbiegł z łupem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: