NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

30.01.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Nowy Jork, NY
Czwarta najgorsza śnieżyca
To już oficjalne. Według naukowców National Oceanic and Atmospheric Administration śnieżyca, która zaatakowała metropolię i Wschodnie Wybrzeże była czwartą najpotężniejszą od 1950 roku. Śnieg spadł na obszarze 430 tysięcy mil kwadratowych, łącznie w 26 stanach, a skutki śnieżycy odczuło 102 miliony ludzi.

Brooklyn, NY
Chciał porwać 11-latkę
Policja poszukuje groźnego mężczyzny, który próbował uprowadzić 11-letnią dziewczynkę stojącą na przystanku autobusowym. Incydent miał miejsce w East Flatbush. Podejrzany najpierw zapytał, czy nie podwieźć dziewczynki, a kiedy odmówiła wysiadł i próbował ją wciągnąć do auta siłę. Na szczęście udało się jej wyrwać i szybko pobiegła do szkoły i zaalarmowała strażnika.

Detroit, MI
Zamiast pieniędzy, bierze „plastik”
Każdy, nawet bezdomny, zasługuje na dozę kredytu... Może być Visa, MarterCard lub inna. Pomieszkujący na ulicy Detroit Abe Hagenston, nazywany „Honest Abe”, zamiast wystawiać pojemnik na datki, wyciąga telefon ze specjalnym urządzeniem i za pomocą aplikacji przyjmuje pieniądze za pośrednictwem karty kredytowej.

Waszyngton, DC
Polacy odznaczeni w Waszyngtonie
Maryla i Walery Zbijewscy zostali odznaczeni pośmiertnie medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyznawanym przez izraelski instytut Yad Vashem osobom, które ratowały Żydów przed Zagładą podczas II wojny światowej. Odebrał go ich wnuk. W uroczystości, która odbyła się w ambasadzie Izraela w Waszyngtonie, wziął udział prezydent Barack Obama.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: