NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

27.01.2016, godz. 00:00
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Babylon, NY
Uratowali dziecko z wody
Oficerowie Suffolk County Police z Long Island wyłowili z lodowatej wody 12-letniego chłopca. Pomoc przybyła na czas, dzieki dobremu człowiekowi, który zawiadomił policję i nie czekając na jej przybycie ruszył dziecku z pomocą. 12-latek chodził przy dokach znajdującycj się przy Fire Island Avenue i Cedar Lane. Nagle się ześliznął i wpadł do wody. Wychłodzony i wystarszony chłopiec trafił do Good Samaritan Hospital Medical Center. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nowy Jork, NY
Na drogach wciąż niebezpiecznie
Warunki panujące na nowojorskich ulicach są w dalszym ciągu niebezpieczne. Mimo trwającej akcji oczyszczania, i lekkiemu ociepleniu burmistrz zapowiedział, że tzw. Travel Advisory zostaje utrzymany co najmniej do piątku. W tym czasie wozy Wydziału Oczyszczania Miasta  będą kontynuować odśnieżanie i zbieranie topniejącego śniegu, by nie doszło do lokalnych poddtopień a przede wszystkim by uniknąć ponownego zamarzania wody nocą. Najgorsze warunki w dalszym ciągu panują na Queensie.

Nowy Jork, NY
Zreformja system kar
Radni miejscy są coraz bliżej zreformowania przepisów dotyczących kar i karania za drobne przestępstwa (minor, non-violent offenses). W skrócie chodzi o to, by tak drobne przestępstwa jak na przykład picie piwa z butelki w miejscu publoicznym nie było karane.

Waszyngton, DC
W oczekiwaniu na prawybory
W Des Moines w Iowa, czyli tam gdzie na początku  lutego odbęda się prawybory, odbyła się ostatnia w tym satanie telewizyjna debata z demokratycznymi kandydatami walczącymi o nominację partyjną w wyborach prezydenckich. Po niej różniece poparcia z prowadzącą w sondarzach Hillary Clinton a Bernie Sandersem nieco stopniały. Generalnie była pierwsza dama ma nad Sandersem ciągle dużą przewagę, ale w Iowa wyprzedza go zaledwie 4-6 punktami procentowymi, a w New Hampshire, które zagłosuje jako drugie 9 lutego, Sanders wyprzedza ją nawet kilkunastoma punktami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: