NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

19.01.2016, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Yonkers, NY
Paraliż na autostradzie
Karambol i seria kilku wypadków z udziałem co najmniej czternastu samochodów sprawiły, że policja oraz służby porządkowe zdecydowały o zamknięciu odcinka Bronx River Parkway pomiędzy Scarsdale Rd. a Desmond Ave. w Yonkers. Ruch ma być przywrócony dopiero we wtorek.

Manhattan, NY
E-papierosy też szkodzą
Dziesiątki mieszkańców miasta wraz z politykami, rzecznikiem interesu publicznego Latitią James i głównym rewidentem Scottem Stringerem na czele, protestowali przeciwko zbył łatwemu dostępowi do elektronicznych papierosów. Ich zdaniem można je kupić zbyt łatwo i są za bardzo widoczne dla dzieci. Dodatkowo – jak sugerowano – powinno się również bardziej kontrolować gdzie pali się takie papierosy, bowiem tak naprawdę nie wiadomo jaki wpływ ma „elektroniczny dym” na dzieci.

Bronks, NY
Chcieli okraść policjanta
Do kolejnej strzelaniny doszło na Bronskie. Trzech bandziorów próbowało okraść mężczyznę, który, czego nie wiedzieli, był policjantem. Do wymiany ognia doszło po 4 am w poniedziałek na Creston Avenue i East 179th Street. Z pierwszych ustaleń wynika, że podejrzani mieli zastraszyć bronią policjanta i zażądali portfela. Wówczas doszło do strzelaniny. Jeden z bandziorów został ranny. Pozostałych dwóch uciekło. Śledztwo trwa.

Dallas, TX
Spadli samochodem z wiaduktu
Trzech nastolatków nie żyje. Jechali SUV – em, który spadł z wiaduktu i runął na znajdujący się na dole parking. Wypadek miał miejsce na Bush Turnpike niedaleko Dallas w Teksasie. Policja na razie ustala co sprawiło, że kierowca SUV stracił kontrolę nad pojazdem.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: