NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

06.01.2016, godz. 00:00
New York Giants
foto: EAST NEWS

Queens, NY
Seria włamań na Sunnyside
Policja poszukuje pary złodziei, którzy dokonali serii włamań do mieszkań na Sunnyside na Queensie. Do apartamentów dostają się schodami przeciwpożarowymi. Włamów dokonują rano po wyjściu właścicieli do pracy lub wieczorem gdy widzą, że nie świeci się światło. Ich łupem padają kosztowności, sprzęt i pieniądze.

Bronks, NY
Zmiażdżony przez windę
Tragiczny wypadek w jednej z kamienic przy 131 Broome St. na Bronksie. 25-letni Stephen Hewett-Brown został zmiażdżony przez windę gdy utknął między drzwiami prowadzącymi na korytarz a dźwigiem, który nagle ruszył. Wszystko działo się na oczach jego ciężarnej partnerki, która wyszła z windy chwile przed nim.

Nowy Jork, NY
NY Giants bez trenera
Nowojorska drużyna futbolowa New York Giants nie ma głównego trenera (head coach). 69-letni Tom Coughlin ogłosił w poniedziałek wieczorem, że rezygnuje ze stanowiska. Trenujący „Gigantów” przez dwanaście lat Coughlin wywalczył z drużyną dwa prestiżowe puchary Super Bowl. Na razie nie wiadomo, kto przejmie jego funkcję.

Las Vegas, NV
Lotnisko dla dronów
W Nevadzie powstaje Aerodrome – czyli pierwszy na świecie port lotniczy dla dronów. Ma on być połączony z centrum szkoleniowym dla pilotów i serwisantów tego typu maszyn. Pionierski ośrodek powstaje w porozumieniu z Federalną Administracją Lotnictwa. Z lotniska, które ma być gotowe w 2018 roku, skorzystać będzie mógł dowolny dron o masie nieprzekraczającej 600 kg.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: