NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

30.12.2015, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Brooklyn, NY
Zboczeniec z tatuażem „Team USA”
Kolejny zboczenie znów upatrzył sobie metro. Tym razem linii 2. Jak podaje policja, mężczyzna z wytatuowanym na czole napisem „Team USA” masturbował się wagonie metra przejeżdżającego przez Brooklyn. Nie przestał nawet kiedy jedna z pasażerek zaczęła go filmować.  Kiedy wysiadła szybko zgłosiła się do pierwszego funkcjonariusza i podzieliła się zdjęciem, które teraz pomoże w jego schwytaniu.

Nowy Jork, NY
Elektryczne deskorolki
to nie samochód
Nowojorscy radni chcą zalegalizować hoverboards czyli modne w ostatnim czasie, wyglądające kosmicznie elektryczne deskorolki. Chcą, by zostały one zdjęte z listy pojazdów. Obecnie jazda na  hoverboards w metropolii jest nielegalna i może skończyć się mandatem, bowiem deski te są w rejestrze pojazdów DMV i wymagają stanowej rejestracji tak jak każdy inny pojazd. Radni przygotowują ustawę, która by to zmieniła.

Brooklyn, NY
Dorwali mordercę
Detektywi NYPD aresztowali w poniedziałek wieczorem 25-letniego Christophera Sobersa z Brooklynu, który w październiku zamordował 28-letnią Qing Qing Kiemde z Elmhurst a jej ciało porzucił w Kissena Park na Flushing. Kobieta została znaleziona martwa z licznymi ranami na brzuchu i szyi zadanym nożem. Sobers usłyszał już zarzut morderstwa, ale może jeszcze usłyszeć kolejny, dotyczący rabunku.

Houston, TX
Bilans ofiar rośnie
W nocy z poniedziałku na wtorek bilans ofiar śmiertelnych tornad, powodzi i śnieżyc, które od wielu dni nękają południe i zachód USA, wzrósł do co najmniej 44 osób.  Najwięcej, bo 11 osób zginęło w Teksasie, 10 w Missisipi, 8 w Missouri, 6 w Tennessee, 5 w Illinois, 2 w Alabamie i po jednym w stanach Arkansas i Georgia. Z powodu złych warunków pogodowych w całym kraju odwołano w poniedziałek ponad 2,9 tys. lotów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: