NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

16.12.2015, godz. 00:00
Manhattan
foto:

Brooklyn, NY
Robotnicy wpadli do dziury
Dwóch robotników pracujących przy wykopie na tyłach budynku przy 146 Wilson St., niedaleko Bedford Avenue o mały włos nie zostało pogrzebanych żywcem. Podczas kopania nagle zawaliła się pod nimi potężna wyrwa, do której wpadli, a na nich zaczęła zsypywać się ziemia. Na szczęście trzeciemu robotnikowi udało się na czas skoczyć i wezwał pomoc. Ranni zostali przewiezieni do Woodhul Hospital.

Manhattan, NY
M66 – najwolniejszym autobusem
W tym przypadku tytuł zwycięzcy nie cieszy… Kursujący przez Manhattan M66 jest najwolniejszym spośród wszystkich autobusów MTA. Z dorocznego rankingu Straphangers Campaign i  Transportation Alternatives wynika, że ten autobus jeździ w południe, w dzień powszedni z prędkością  3.1 mili na godzinę. Czyli przegrałby nawet z żółwiem, bo – jak powiedzieli przedstawiciele organizacji przyznając „ Pokey Award” – prędkość z jaką porusza się żółw to 4 mile na godzinę.

Nowy Jork, NY
Surowsze kary za unikanie opłat
Kierowcy, którzy unikają opłat za przejazd przez mosty i tunele kontrolowane przez MTA, muszą przygotować się na bardziej surowe kary. Jak donosi NY1, Bridges and Tunnels Committee zaaprobowało nowe przepis, według których kierowca przyłapany na nie zapłaceniu za przejazd pięć razy w ciągu 18 miesięcy straci rejestrację. Zmiany, przed wejście musi jeszcze zaakceptować cały zarząd MTA. Mosty MTA to: the Robert F. Kennedy, Throggs Neck, Verrazano-Narrows, Bronx-Whitestone, Henry Hudson, Marine Parkway-Gil Hodges Memorial i Cross Bay Veterans Memorial.
Tunele: Hugh L. Carey i Queens Midtown.

Waszyngton, DC
Rejestracja dronów
Właściciele wielu cywilnych dronów będą musieli je rejestrować w specjalnym rządowym rejestrze – ogłosiła Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). Obowiązek ma dotyczyć maszyn o wadze między pół funta a 55 funtów (ok. 230 g – ok. 25 kg). Ich właściciele będą musieli je rejestrować od 21 grudnia na specjalnej federalnej stronie internetowej, podając numer identyfikacyjny drona.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: