NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

15.12.2015, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Nowy Jork, NY
Świąteczna gorączka na poczcie
Poniedziałek miał być najbardziej pracowitym dniem dla amerykańskiej poczty. Jak poinformowali przedstawiciele U.S. Postal Service 14 grudnia pocztowcy mieli przyjąć i dostarczyć setki milionów kartek, listów i paczek. Szacuje się, że przez cały okres świąteczno-noworoczny poczta dostarczy 15 miliardów przesyłek.

Queens, NY
Ocaliła dziecko, została potrącona
Kolejna tragedia przez pirata drogowego. 21-letnia Urabia Nelson walczy w szpitalu o życie po tym jak została potrącona przez pędzącego kierowcę, który zwiał z miejsca wypadku. Kobieta została uderzona, bo zepchnęła z ulicy swoją 5-letnią siostrzenicę na którą pędził biały ford mustang. Kierowcę, dzięki szybkiej reakcji świadków, udało się dopaść dziesięć ulic dalej i usłyszał już zarzuty.

Sandy Hook, CT
Rocznica masakry w szkole
W poniedziałek 14 grudnia obchodzono rocznicę masakry do jakiej w 2012 roku doszło Sandy Hook Elementary School. Po raz pierwszy od tragicznej strzelaniny, w której zginęło 20 dzieci i sześcioro nauczycieli, w szkole odbywały się normalnie zajęcia. Ale to nie znaczy, że nie pamiętano o tamtych wydarzeniach i ofiarach. Zorganizowano uroczyste akademie i wystosowano apel o zaostrzenie przepisów dotyczących handlu i dostępu do broni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: