NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki: $4 biliony na wydatki państwa

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki: $4 biliony na wydatki państwa

11.02.2016, godz. 00:00
dolary
foto:

Queens, NY
Śmiertelny  hit-and-run
Tragedia na drodze na Queensie. Szesnastoletnia dziewczyna została został potrącona przez kierowcę, który nie zatrzymał się, by dzielić jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Około 1 nad ranem w środę nastolatka przechodziła na pasach przez skrzyżowanie Sunrise Highway i Francis Lewis Boulevard, kiedy została uderzona przez ciemnego vana. Pomoc wezwali świadkowie. Niestety dziewczyna zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Nowy Jork, NY
Z ostrzami na pokład samolotu
Agenci ochrony TSA na lotnisku LaGuardia zatrzymali podczas kontroli dwóch pasażerów, którzy próbowali wejść na pokład  American Airlines z ostrymi narzędziami. Jak podaje Port Authority Police, najpierw u 40-letni mężczyzny znaleziono ostre narzędzie ukryte w bucie, a później zatrzymano 18-latkę, która miała ostrze w kapeluszu. Nie podano jakie relacje łączyły pasażerów i czy w ogóle, poinformowano jedynie, że oboje chcieli lecieć do Miami na Florydzie. l

Waszyngton, DC
$4 biliony na wydatki państwa
Barack Obama przedstawił projekt budżetu na 2017 rok. Republikanie złożytli już ostry sprzeciw, ponieważ prezydent założył ostre zmiany  w systemie opodatkownia. W sumie propozycja Obamy zakłada wydatki państwa w roku budżetowym 2017, który rozpoczyna się 1 października brr, w wysokości 4,1 bln dolarów, co oznacza nieznaczny wzrost w porównaniu z tegorocznym budżetem, który wynosił 3,9 biliona dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: