NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem: wydarzenia z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem: wydarzenia z Nowego Jorku i Ameryki

13.09.2015, godz. 19:03
news, wiadomości w skrócie
news, wiadomości w skrócie foto:

Oto naważniejsze wydarzenia z metropolii nowojorskiej, okolic i Ameryki w telegraficznym skrócie.

Waterford Township, NJ
Rozbił się mały samolot
Mały samolot rozbił się w zalesionym terenie, tuż za domami w południowym New Jersey. Jak podaje policja,  wskutek wypadku śmierć poniosła jedna osoba, pilot maszyny. Nikt na ziemi nie odniósł żadnych obrażeń. Śledczy ustalają przyczyny wypadku.

Nowy Jork, NY
Tenisista chce zwolnienia policjanta
Były tenisista James Blake, który został aresztowany i potraktowany jak najgorszy kryminalista przez policyjnego tajniaka, domaga się aby funkcjonariusz został zwolniony. W związku ze skandaliczną pomyłką Blake'a przepraszały władze miasta z szefem NYPD na czele, ale jak widać to dla niego za mało. Sal

Brooklyn, Bronks NY
Śmierć na drodze
Dwa śmiertelne wypadki z udziałem rowerzysty i motocyklistów. Najpierw kobieta jadąca rowerem została śmiertelnie potracona przejeżdżając przez City Island Bridge na Bronksie.  Później na Parkside Avenue na Brooklynie motocyklista jadący między samochodami  stracił panowanie nad kierownicą i rozbił się, ginąc wraz z pasażerem.

Nowy Jork, NY
Biden nie powinien startować
Podczas gdy wiceprezydent Joe Biden zastanawia się czy włączyć się do wyścigu o fotel w Białym Domu, nowojorski burmistrz wyraził opinie, że nie jest to dobry pomysł. Ale to nie dlatego, że uważa Bidena za złego polityka czy człowieka. – Wiceprezydent Joe Biden jest wspaniałą osobą i zrobił wiele dobrego dla tego kraju. Niemniej uważam, że pomysł ze startowaniem nie jest do końca dobry. Moim zdaniem w demokratycznym obozie nie jest potrzebny kolejny kandydat – powiedział Bill de Blasio w studiu telewizji NY1.

Waszyngton, DC
Stany przygarną 10 tysięcy uchodźców z Syrii
Prezydent Barack Obama zalecił swojej administracji przygotowania do przyjęcia w przyszłym roku co najmniej 10 tys. uchodźców z Syrii – poinformował rzecznik Białego Domu, Josh Earnest. To więcej niż wcześniej zapowiadał szef Departamentu Stanu, John Kerry. Każdego roku Stany Zjednoczone przyjmują do siebie blisko 70 tysięcy uchodźców z całego świata.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: